Úvod
E-Shop Košík (0)

Čistenie ozónom

Čistenie ozónom je spoľahlivá, lacná a nekompromisná metóda, ktorá pri dodržaní návodu na použitie udržiava ovzdušie a povrchy predmetov pre zdravie v hygienicky nezávadnom stave

Je to najpohodlnejší a cenovo najdostupnejší spôsob ako sa účinne zbaviť rôznych biologických záťaží - patogénov. Klienti s alergickými ťažkosťami často uvádzajú ústup alergických problémov po častejšom ozónovaní priestoru.

99,99% čistenie priestorov ozónomČistenie ozónom

1ppm ozónu = 2,14mg ozónu /m3.

Ventilátor prístroja zabezpečuje prietok 200 m3 za hodinu. Pri priemernych podmienkach hustota ozónu nad 1ppm eliminuje 99,99 % baktérií a vírusov za 12 minút.
Pri 1ppm sa dá použiť v priestore 500 m3 s dobou expozície 1 hodiny, čím je priestor menší tým intenzita ppm narastá až do 6ppm za 1 hodinu v priestore 100m³, podľa vlhkosti a teploty.
Výška priemernej miestnosti je približne od 2.2 do 2.5 metrov, takže ju možno použiť v priestore až 227 metrov štvorcových.

Čistenie vzduchu ozónom pri väčších priestoroch

Väčšie priestory potrebujú viac ozón generátorov, napriek tomu že náš ozón generátor je schopný pracovať bez prehriatia a vypnutia. Pri 500m³ už intenzita nie je schopná ísť nad 1ppm pri vlhkosti 80%, čo znamená, že je to hraničná veľkosť priestoru, kde sa ozón stíha generovať a kompenzovať späť do kyslíka tak, že je schopný pri niekoľko hodinovom generovaní ozónu udržať stabilnú hodnotu 1ppm. Stabilita hodnoty ozónu v miestnosti záleží nielen od objemu produkcie, ale aj od teploty a vlhkosti v miestnosti. Čím je teplota vyššia, tým sa ozón rýchlejšie rozpadá. Čím je vlhkosť vyššia, tým dlhšie trvá rozpad ozónu na kyslík.
Dôležité je umiestniť ozón generátor do výšky minimálne 2m, čo zabezpečí lepšie pokrytie priestoru ozónom.
Dosiahnete tak vyššiu koncentráciu ozónu v ppm v celom priestore oproti tomu ak umiestnite ozón generátor na stôl vo výške cca 1,2m.

Kedy používať ozón generátor?

Preto je vhodné ozón generátory používať v čase, keď je vykurovací režim v úspornom mode, napr. v noci. Klimatizovanie priestorov v lete je vítané. Dosiahneme tým väčšiu účinnosť. Tieto hodnoty sú namerané ozón detektorom vo vlastných skúšobných priestoroch pri teplote 14°C. Veľmi dôležitým vplyvným faktorom je vlhkosť vzduchu v priestoroch. Čím je vyššia vlhkosť nad 75%, tým ťažšie sa dosahuje vyššia hustota ozónu. Pri vysokej vlhkosti nad 75% odporúčame použiť sušičku ovzdušia.